Ten taki zarośnięty ryj, którego nazywam swoim kumplem, a Ty znasz go jako ZuluKuki, odwalił akcję, której nikt już w tym roku nie przebije.

Pieprzyć jakąś tam kolekcję Gosha Rubchinskiyego w Polsce, czy cokolwiek innego. Tu na naszej ziemi koleś robi custom z Alpha Industries – jedną z najbardziej kultowych marek ever. Nasz ziomeczek, z którym nad Wisłą łoiliśmy browary, żarliśmy burgera w Pasibusie i piliśmy Whisky zamawiając pizzę w jakimś obskurwiałym lokalu.

Brawo mordo! 

Nie wiesz jak wiele to znaczy i dlaczego każde podsumowanie tego, już trwającego roku w kategorii wydarzenie ostatnich 12 miesięcy powinno kończyć się i zaczynać tylko kolabo Kukiego z Alphą? No to uzmysłów sobie, że ten koleś znalazł się w takim gronie jak Alife, Undefeated, Bape czy K1X i wiele innych, doskonale rozpoznawalnych na świecie marek.

Kuki już w ubiegłym roku zrobił custom adidas NMD, który nawiązywał do kurtki MA-1. Foty przeszły po necie tak szeroko jak cycki i tyłek Kim Kardashian – znalazły się po prostu wszędzie.

I bum – sorewicz, nie wiem jak wstawiać emotikonki na bloga 🙁

Zobaczyli je także ludzie odpowiedzialni za projekty w Alpha Industries. Nie trwało to długo, aby do Łukasza trafiły kurtki, które miał ubrać w swoją wizję.

Nie wiem czy wiesz, ale ja wiem i podzielę się z Tobą tą wiedzą. Ludzie autentyczni są fajni. Kuki jest autentyczny, bo wychował się w kulturze hip-hop i jest nią żywo zainteresowany. Tak jak ja od dziecka kozłowałem piłkę po asfaltach i halach, tak On tańczył, słuchał rapsów i połykał kulturę i całą tę atmosferę.  Dlatego właśnie nie dostaniesz tutaj nic innego, niż coś inspirowanego początkami tej kultury i estetyki gangów Nowego Jorku z początku lat 70-tych ubiegłego wieku.

Powstałe w 1992 roku logo Flying A zostało zmodyfikowane i nawiązuje swoim stylem do ubioru DJ Grandmaster Flasha z filmu Wild Style z 1983 roku (bardzo dobry rocznik jest to powiadam ja urodzony w nim). Znalazło się ono na plecach kurtki otoczone haftowanymi literami tworzącymi Zulu Kuki. 

I nie uwierzysz, ale z kieszonki zniknęła kultowa czerwona taśma – Remove Before Flight. Na jej miejscu znalazła się naszywka – Remove Before Hype. Jest to komunikat nawiązujący do tego, że niezależnie od mody, stylu, MA-1 to kult i nieśmiertelny klasyk, którego Twoja zmiana zdania nie jest w stanie uśmiercić.

A teraz wiadomość smutna. Są tylko dwie takie kurtki na świecie. Jedna trafia do archiwum marki Alpha Industries, drugą podobno zatrzymuje Kuki, ale już coś przebąkuje, że jest na niego za duża i wysyła ją do mnie.

No cóż, mogłeś Ty pić z nim whisky.

Zulu Kuki X Alpha Industries

Flickr Album Gallery Powered By: Weblizar