Zacznę od wyjaśnienia tego kim są dwaj Panowie z tytułu wpisu. Michał Sadowski to założyciel Brand24, narzędzia monitorującego ruch w social media i internecie generalnie. Brand24 jest najpopularniejszym narzędziem tego typu w Polsce, ale jest także rozpoznawalne i uznawane za granicami naszego kraju. Paweł Tkaczyk, najlepszy chyba gość od opowiadania historii. Napisał Zakamarki Marki i Grywalizację, ta pierwsza była tytuł Marketingowej książki roku 2011. Paweł doradza w budowaniu marek, prowadzi wykłady, czasem mijamy się na lotnisku. On zawsze w koszulce Batmana, kilka razy ze sobą rozmawialiśmy, ale w internetach – na żywo zawsze… gadaliśmy w tym momencie przez telefon, przynajmniej któryś z nas. Ja poznaję, Paweł pewnie nie, ale wybaczam. 😉

I do sedna – w ubiegłym roku Brand24 znalazł się w newsletterze rozsyłanym przez Pawła. Wygenerowało to rekordową sprzedaż usługi. W tym roku panowie zrobili zakład. Jeśli Paweł przebije poprzedni rok, Michał wymyje mu samochód.

Oto efekty.

Widzisz to, co ja? Mocno wjechaliśmy nie tylko w mycie samochodów, ale i w New Balance, bo te kilka ujęć wyraźnie pokazuje jakie buty ceni sobie najbardziej Michał – i nie ma w tym absolutnie nic złego. Notabene jest on też fanem NBA, ale również w moim odczuciu influencerem, bo porusza się w mediach społecznościowych jak lew.

Nie mam zielonego pojęcia czy chłopaki zrobili temat przy okazji, czy taki był plan od początku, czy cokolwiek innego, ale nie ma to najmniejszego znaczenia. Zresztą, gdyby to była aktywacja (nie jest), to ile wsadził VW lub Mazda?;) Sądzę, że wiele osób nie zauważy nawet tego, o czym piszę, albo nie zwróci uwagi, ale w związku z tym, że padł tu wyraźny temat butowy, więc uznaję, że Michał zaprosił mnie do rozmowy i wspomnienia o tym, że kicksowe tematy dzieją się też gdzie indziej, a nie tylko w sneakergrze.

Related Articles

O autorze Zobacz wszystkie wpisy Autor

Szczepan Radzki

Szczepan Radzki

Twórca treści. Dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej, promotor #jkdn i sneakerhead. Biegacz i golfista amator. Zakochany w rekreacji. Siódme poty pisarskie wylewa też na TT (@szczepanradzki), a fotki pokazuję tu insta -> @szczepanradzki

2 komentarzeDodaj komentarz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *