Dawno, dawno temu, kiedy nie było jeszcze internetu, albo był dostępny przez modem wydający dziwne dźwięki, my, wtedy młodzi, dziś starzy, inspirowaliśmy się tymi samymi gwiazdami, co Ty teraz. Oczywiście gwiazdy te nagrywały inną muzykę, ubierały się inaczej, miały co innego na nogach, ale były influencerami.

Tylko, że nie na Instagramie, nie na Facebooku i Snapchatcie czy Twitterze. Modę dyktowała telewizja, bo to tam widzieliśmy nowości, które niósł nam idol, gwiazda filmu, sportu czy serialu. Oh te dwa ostatnie obszary, to był prawdziwy hit. Nie będę jednak wspominał tu o Michaelu Jordanie, bo na blogu było o nim i jego butach już całkiem sporo.

A Ty wiesz, kto był serialowym influencerem 20kilka lat temu?Najprawdopodobniej najbardziej znanym kicksoholikiem-celebrytą był Will Smith, który występował w hitowym serialu The Fresh Prince of Bel-Air. Serial był na antenie od 1990 roku do 1996. Smith co chwilę miał na sobie topowe modele Nike i Air Jordan.

Smith zakładał na nogi Air Jordan V Grape, Black Metallic, Fire Red, Jordan XI Columbia, Jordan VII Hare i wiele, wiele, wiele, wiele innych. Miał na nogach tyle gorącego towaru, co mało kto – przynajmniej w tamtych latach.

Ale teraz? Co Fresh Prince, nosiłby na nogach obecnie? Solecollector napisał kilka tygodni temu tekst właśnie o tym temacie. Jednym z najmocniejszych butów, który zresztą pojawił się też w pilocie serialu, był Air Jordan V Black Mettalic. SC ocenia, że teraz buta tego zastąpiłby adidas Yeezy Boost.

W scenach, w których Will Smith grał w kosza, pewnie wystąpiłyby buty pokroju LeBron Soldier 10 – tak twierdzi SC, ja postawiłbym może nawet na uniwersalne i nieźle pasujące do Smitha Hyperdunk.

Smith miał też kuzyna, Cartlona, był geekiem, jak to się kiedyś mówiło kwadratową-głową. Cartlon w tych czasach pewnie nosiłby Nike Air Monarch.

Zakończenie? Will Smith stoi w szóstej serii w rezydencji w Bel-Air. Na nogach ma wspomniane już Air Jordan XI Columbia, albo jak kto woli Legend Blue. I wiesz co, SC ma 100% racji, w tej secenie Will powinien mieć na nogach coś podobnego, do tego co w swoim ostatnim meczu zrobił Kobe Bryant – 60 punktów przeciwko Jazz w swoim ostastnim meczu i to w Los Angeles. Dlatego właśnie Will Smith we współczesnej wersji pewnie latałby w Nike Kobe 11 Elite FTB.

Zobacz zresztą świetne rysunki przygotowane specjalnie dla współczesnej wersji Fresh Prince i influencera lata temu.