Pluję sobie w twarz, bo ten wpis miał tu wjechać wczoraj, bo o ile nie jest ważny, to na pewno jest ciekawy.

Pamiętasz, jak rok temu Nike uruchomiło głosowanie na buta, który ma powrócić na Air Max Day 2017? Wybraliśmy wtedy wspólnie doskonale wiesz co – Nike Air Max 1 atmos Elephant. Patent był super, bo Nike dało nam złudzenie, wrażenie, albo realną władzę nad tym, co dzieje się w kicksowym świecie.

Bardzo fajna inicjatywa była to – mówiąc mową Yody z Gwiezdnych Wojen. Ale wcale nie była, bo dalej jest. W tym roku Nike także odpala głosowanie – tym razem jednak na hybrydę Air Max, która ma wrócić na rynek.

Kampania organizowana jest pod nazwą Vote Forward, a w tym roku polega oprócz tego, że na głosowaniu, także na zaprezentowaniu nieco innych, niż typowe, standardowe rozwiązania w przypadku linii Air Max. Dwanaście osób, nazwanych przez Nike Rewolucjoniści, artyści, kreatorzy, prezentuje swoje projekty hybryd Air Max. A Ty zagłosujesz na jedną z nich.

Bo Nike Air to nie but, to ruch (movement) – o tym ruchu i w nim uczestniczą Alexandra Hacket (Londyn), Artemy Lebedev (Moskwa), Bunyamin Audin (Istambuł), Celement Balvoine (Amsterdam), Fabikr (Seul), Kyle Ng (Los Angeles), Lourdes Villagomez (Meksyk), Naotaka Konno (Tokio), Sean Wotherspoon (Los Angeles), Shangguan Zhe (Szanghaj) Tianzhou Chen (Pekin), Venus X (Nowy Jork).

Projekty, które przygotowali wyżej wymienieni rewolucjoniści są … ciekawe. Mamy np. Kombinację Air Max 1, 90, 180, 93, 95, 97, Plus, 360 i 2015 na jednym bucie. Ah, no tak – projekty muszą być tylko i wyłącznie elementami, zbiorami linii Air Max.

Jest Air Max 97 z zamkiem , ale wydaje się jakby podeszwa była z VaporMax, jest podwyższone 97 z elementami kultury wschodniej pokazanej na specjalnych teksturach i printach. Widzimy także połączenie 90-tek i 97 z dodatkowymi detalami w postaci specjalnego numeru wyrytego na poduszce powietrznej, czy AM97 z cholewką z Flyknitu i inspirowane sceną klubów Tokio oraz modą uliczną tego miasta. Jeden z projektów to także inspiracja starymi czapkami Nike (Sean Wotherspoon), butami narciarskimi i Kobe IX (Tianzhuo Chen).

GŁOSOWANIE TUTAJ

Zobacz wszystkie projekty.

Flickr Album Gallery Powered By: Weblizar

Related Articles

O autorze Zobacz wszystkie wpisy Autor

Szczepan Radzki

Szczepan Radzki

Twórca treści. Dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej, promotor #jkdn i sneakerhead. Biegacz i golfista amator. Zakochany w rekreacji. Siódme poty pisarskie wylewa też tutaj - http://bit.ly/1vSJEbk i na TT (@szczepanradzki), a fotki pokazuję tu insta -> @szczepanradzki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *