Yeezy Season 1 to kolekcja dla bogatych biedaków

Kanye West i adidas Originals na jesień/zimę 2015 przygotowali nową, bardzo odważną kolekcje: YEEZY SEASON 1. Uniwersalne i uniseksowe projekty z militarnymi akcentami są odpowiedzią Westa na rosnące tempo współczesnego życia. Kolekcję odzieży w stonowanej gamie kolorystycznej uzupełniają dodatki oraz obuwie YEEZY Boost 950.

Zdaniem Kanye Westa moda powinna przede wszystkim pomagać człowiekowi, być czymś więcej niż jedynie ładnym opakowaniem. Te właśnie słowa stały się główną inspiracją dla stworzenia debiutanckiej kolekcji YEEZY SEASON 1. Cała linia, obejmująca zarówno odzież jak i obuwie ma sportowy, młodzieżowy charakter. Przeznaczona jest dla ludzi, którzy żyją w ciągłym biegu, dlatego ubrania są praktyczne i pasujące do wielu codziennych sytuacji. Dają możliwość dowolnego łączenia oraz zabawy nimi. West proponuje między innymi: kurtki typu bomber, parki, oversizeowe swetry, krótkie topy czy przylegające do ciała body i legginsy. Kolekcja utrzymana jest w neutralnej, cielistej kolorystyce. Wyraźną inspiracją dla muzyka był styl militarny, stąd też dużo zieleni, czerni oraz szarości. Kolekcja pełna jest kontrastów – styl uliczny miesza się w niej z luksusem, vintage ze współczesnością.

YEEZY SEASON 1 to również obuwie. Do dwóch wcześniej zaprojektowanych przez Kanye Westa modeli – YEEZY Boost 350 i 750, dochodzi najwyższy wariant: 950. Buty dostępne są w wersji dla mężczyzn i kobiet w czterech wersjach kolorystycznych, Moonrock, Chocolate, Pirate Black i Peyote. Cholewki wykonano z grubego płótna oraz gumy. Całość osadzono na masywnej i ciężkiej platformie.

Mój komentarz

Bardzo współczuję wszystkim w adidasie. I piszę całkowicie poważnie. Sama kolekcja, styl, który wprowadza Kanye, są całkiem spoko. Zawsze lubiłem ten element nazwany dość odważnie, ale także trochę nieładnie – na bezdomnego. West wyraźnie idzie w tę stronę i generalnie nieco pod prąd ze wszystkimi obecnymi trendami. Krytykowałem Yeezy Boost 750, które wyglądają jak buty z HM, ale przy 950 są przepiękne. Nowy release to po prostu żart.

Nie oszukujmy się, artysta jest niezwykle wpływowy, jest bestią hajpu, jest sprzedażową maszyną, ale nie dlatego współczuję ludziom w adidasie. Zazdroszczę im z jednej strony, że tworzą coś z kimś tak istotnym, współczuję, bo muszą słuchać gadania gościa, który jest oderwany od rzeczywistości i jeśli w firmie ktoś się z nim nie zgadza, to zastanówmy się, kto straci pracę? Przecież nie gość, który przynosi do firmy miliony dolarów.

Nie kupuję natomiast tego, co nazywa się ceną i dorabianiem bzdurnej w tym przypadku ideologii do samej kolekcji. Pomyślmy przez chwilę. Ten Pan, który w niektórych książkach nazywa się Jezus i nie samozwańczo, a tak trochę odgórnie, miał zupełnie inną filozofię. Był skromny, pokorny, w przypadku Kanye i kolekcji odnoszącej się stylem właśnie nieco do pokory i teoretycznej skromności – dziury, itp przypominają mi właśnie szaty Jezusa (może to nadużycie, ale takie mam skojarzenie – a tu … crewneck za 1300 Euro, bomber jacket 1600. Jeśli byłbym w grupie, której kolekcja przypomina ciuszki z Matrixa, też bym się cieszył, bo lubię ten film. Poza tym – Jezus, Wybraniec, gro odniesień do Biblii. Ciągle kręcimy się w tym samym temacie.

Kanye mówi, że moda powinna pomagać człowiekowi być czymś więcej niż tylko ładnym opakowaniem. Zgadzam się, i bardzo bym chciał, żeby kolekcja Yeezy Season 1 pomagała mi być takim człowiekiem o jakim mówi Kanye – kurewsko bogatym.

 

Related Articles

O autorze Zobacz wszystkie wpisy Autor

Szczepan Radzki

Szczepan Radzki

Twórca treści. Dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej, promotor #jkdn i sneakerhead. Biegacz i golfista amator. Zakochany w rekreacji. Siódme poty pisarskie wylewa też tutaj - http://bit.ly/1vSJEbk i na TT (@szczepanradzki), a fotki pokazuję tu insta -> @szczepanradzki

1 komentarzDodaj komentarz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *