Marka Vans, będąca manifestem kultury młodzieżowej oraz symbolem kreatywnej ekspresji, łączy się z członkiem honorowego składu Rock And Roll Half of Fame, a zarazem wielokrotnym zwycięzcą nagrody Grammy® – Metallicą. Wspólnie z zespołem marka prezentuje ekskluzywną kolekcję butów, odzieży i akcesoriów. Najnowsza odsłona długoletniej współpracy Vans x Metallica stanowi już trzecią kolekcję stworzoną przez markę i zespół.

Kolekcja Vans x Metallica prezentuje najnowsze logo zespołu umieszczone na heavy-metalowych wydaniach klasycznych modeli marki. Nowa wersja Sk8-Hi z cholewką z licowej skóry oraz wyszywanym bocznym paskiem, posiada duże logo zespołu na kostce, jak i mniejszą wersję na bocznym panelu buta. Klasyczny Slip-on występuje w wersji z logo na przyszwie i bocznych ścianach modelu. Całą kolekcję dopełniają: koszulka z krótkim rękawem oraz czapka w stylu tracker również z logo Vans x Metallica.

Ostatni album zespołu Metallica Hardwired…To Self Destruct, został wydany 18 listopada 2016 r. we własnej wytwórni Blackened Recordings i zadebiutował na pierwszym miejscu list przebojów na całym świecie, sprzedając się w liczbie 800 000 egzemplarzy w pierwszym tygodniu premiery i zdobywając nominacje do nagrody Grammy® w kategorii Najlepsza Rockowa Piosenka i Najlepszy Rockowy Album.

Kolekcja Vans x Metallica będzie dostępna w sprzedaży już 16 lutego br. w sklepach stacjonarnych marki Vans oraz online na www.vans.com, a także na oficjalnej stronie zespołu www.metallica.com. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź vans.com/news.

#VansxMetallica

O ZESPOLE METALLICA

Metallica została założona w 1981 roku przez perkusistę Larsa Ulricha oraz gitarzystę i wokalistę Jamesa Hetfielda, stając się jednym z najbardziej wpływowych zespołów rockowych w historii muzyki. Z łączną sprzedażą 110 milionów płyt, grając jednocześnie dla milionów fanów na różnych kontynentach, zespół osiągnął ogromny komercyjny sukces. Grupa wydała kilka multiplatynowych krążków m.in. album z 1991 „Metallica” (znany również pod nazwą „The Black Album”), który sprzedał się w liczbie 17 milionów egzemplarzy na terenie Stanów Zjednoczonych, stając się najlepiej sprzedającym się albumem w historii SoundScan.

Metallica zdobyła niezliczone nagrody i wyróżnienia m.in. 9 statuetek Grammy, 2 nagrody American Music Awards oraz wiele nagród MTV Music Awards, natomiast w 2009 roku zespół został członkiem Rock and Roll Hall of Fame oraz muzeum. W grudniu 2013 roku Metallica w znaczący sposób zapisała się na kartach historii dając niepowtarzalny koncert na Antarktydzie, stając się tym samym pierwszą grupą grającą na wszystkich 7 kontynentach w ciągu roku i pokonując rekord Guinnessa. Ostatni album grupy „Hardwired…To Self Destruct” miał swoją premierę 18 listopada 2016 roku – został wydany przez własną wytwórnię zespołu Blackened Recordings i zadebiutował zdobywając pierwsze miejsca listy przebojów na świecie, ze sprzedażą ponad 800 000 egzemplarzy w pierwszym tygodniu. Metallica niedawno zakończyła amerykańskietap trasy WorldWired i w lutym br. kontynuuje już w wybranych europejskich krajach.

Related Articles

O autorze Zobacz wszystkie wpisy Autor

Szczepan Radzki

Szczepan Radzki

Twórca treści. Dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej, promotor #jkdn i sneakerhead. Biegacz i golfista amator. Zakochany w rekreacji. Siódme poty pisarskie wylewa też na TT (@szczepanradzki), a fotki pokazuję tu insta -> @szczepanradzki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *