Up There Store x Saucony Grid 8000 Sashiko – Japońskie inspiracje w najnowszej kolaboracji Saucony.

Saucony produkuje buty już od 120 lat. Kluczowym elementem filozofii marki jest zachowanie indywidualności i precyzji wykonania z dbałością o detale. Nowa odsłona Saucony Grid 8000 to definicja perfekcyjnej realizacji, przesiąkniętej jednocześnie bogatą historią oraz tradycją. To właśnie te cechy przyczyniły się do kolaboracji z Up There Store z japońskim sashiko w roli motywu przewodniego.

Saucony Grid 8000 to sneakersy, których pierwotny model pochodzi z lat 90. Początkowo przeznaczone były głównie do biegania, z czego wynikało zastosowanie w nich innowacyjnego systemu Ground Reaction Inertia Device (GRID). Opatentowana przez Saucony technologia pozwala zachować stabilność i doskonałą amortyzację stopy. Model z czasem przeobraził się w klasykę mody miejskiej. Kolejne edycje Grid 8000 tworzone są ze skóry naturalnej i materiału tekstylnego, a ich cholewki są w wielu miejscach perforowane, co zapewnia stałą wymianę powietrza.

Australijski Up There Store szczyci się zaopatrywaniem swoich półek w produkty najlepszych marek z całego świata. Saucony Grid 8000 w najnowszej wersji zawiera niezwykle szlachetne materiały. Wytłaczane na językach logo, miękkie skórzane podeszwy wewnętrzne oraz woskowane sznurowadła to wynik przywiązywania wagi do każdego szczegółu.

Japończycy posiadają zwyczaj tworzenia przedmiotów, które są w stanie przetrwać wieki, a sashiko to jeden ze sposobów wydłużenia żywotności produktów. Sashiko, czyli „małe ukłucia”, jest formą dekoracyjnego ściegu, wykorzystywanego do wzmacniania materiału w najbardziej podatnych na zniszczenia miejscach. Posiada też funkcję ozdobną. Biała bawełniana nić na tradycyjnym niebieskim płótnie nadaje obuwiu charakterystyczny, ponadczasowy design.

Saucony to marka, której przyświeca hasło „Run Your World”, dlatego wszystkie modele butów konstruowane są tak, aby gwarantowały maksymalną wygodę. Poza innowacyjnymi technologiami wykorzystywanymi w produkcji, twórcy dbają także o zachowanie unikatowego i charakterystycznego designu.