Stare, zniszczone, brudne – nie nadają się do chodzenia, a kosztują tyle co już calkiem przyzwoite, używane auto.

Zanosi się na to, że cena jeszcze podskoczy i osiągnie pięć cyfr. W tym momencie Nike Moon Shoe, późniejszy Waffle Racer z 1972 roku (historię gofrownicy przeczytasz tutaj) osiągnęły pułap 6,200 dolarów, czyli ponad 24 tysięcy złotych.

Buty znajdują się w posiadaniu Jordana Gellera, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako posiadacz największej liczby butów na świecie. Model, o którym rozmawiamy jest jednym z nielicznych wykonanych ręcznie przeez Geoffa Hollistere i noszony przez maratończyka Bruce’a Mortensona w 1972 roku.

Moon Shoe był protoplastą późniejszych Waffle Trainer, które powstały w 1974 roku. Aby je zbudować – Moon Shoe, nie Waffle Trainer – Nike ściągało nylon z Japonii, a guma była ręcznie cięta w miejscowości Eugene w Oregonie. Nazwa pochodzi od śladu jaki podeszwa zostawiała na ziemi – przypominała odcisk buta zostawiany przez buty księżycowe na … tak, na księżycu, które można było zobaczyć po historycznych misjach Apollo.

Aukcję możecie obserwować tutaj

 

nike-og-moon-shoe-waffle-racer2-copy

Nike Air Huarache kupicie w Nike -> KLIK


Related Articles

O autorze Zobacz wszystkie wpisy Autor

Szczepan Radzki

Szczepan Radzki

Twórca treści. Dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej, promotor #jkdn i sneakerhead. Biegacz i golfista amator. Zakochany w rekreacji. Siódme poty pisarskie wylewa też tutaj - http://bit.ly/1vSJEbk i na TT (@szczepanradzki), a fotki pokazuję tu insta -> @szczepanradzki

1 komentarzDodaj komentarz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *