Ta premiera będzie cholernie głośna. Ba, ona już jest głośna.

Inspiracją dla twórcy butów – Kojimy – był park safari, w którym miał okazję poznać „najbardziej imponujące zwierzęta”. Postanowił, że zaprojektuje buty, które będą wyrażać siłę tygrysa i żyrafy, a szybkość zebry, lamparta i konia. Dodatkowo zastosował dwukolorowe logo Swoosh. Kolor czerwony symbolizuje mięsożernego lamparta i tygrysa, podczas gdy kolor zielony odnosi się do roślinożernych żyraf, zebr i koni.

„Projekt musiał być wyjątkowy, jakiego nikt wcześniej jeszcze nie widział” – dodaje Kojima, który uważa, że sneakersy są rodzajem sztuki odzieżowej. „Sneakersy są piękne same w sobie, a także świetnie wyglądają na nodze” – mówi. „Powinno powstać muzeum sneakersów. Jaki inny rodzaj sztuki można doświadczać tak bezpośrednio i na co dzień”?

via GIPHY

Pasja Kojimy przekonała Nike, że „Animal Pack” ma szansę odnieść sukces. Wprawdzie premiera w 2006 roku została przyjęta z mieszanymi uczuciami, ale od tamtej pory popyt na buty utrzymuje się na wysokim poziomie. „Wtedy nie było żadnego modelu Air Max z nutką szaleństwa i nie wiedzieliśmy, jak rynek zareaguje na taką zmianę” – mówi Kojima. „Projekt okazał się prawie zbyt radykalny, ale tylko dlatego, że wyprzedził swoje czasy”.

Nike Air Max 1  x atmos Animal Pack

Model wprowadzony 10 lat temu jest efektem współpracy z japońską markę butów sportowych atmos i nawiązuje do dwóch legend Air Max, czyli Air Max 1 i Air Max 95. Projektant i założyciel atmos Koji wpadł na pomysł, by na cholewce umieścić syntetyczne nadruki zwierząt – tygrysa, lamparta, zebry i kucyka – które nadają butom dzikiego charakteru i efektownie się wyróżniają. Air Max powraca z wyrazistymi czarnymi detalami na cholewce, które zastąpiły oryginalną kolorystykę kości słoniowej z 2006 roku. Naturalna tekstura najwyższej jakości skóry zapewnia uczucie luksusu. Cztery zestawy sznurowadeł – czarne, białe, czerwone i zielone – pozwalają indywidualnie dopasować tę nieposkromioną legendę Air Max.

Nike Air Max 95 x atmos Animal Pack

Ten model, wprowadzony po raz pierwszy 10 lat temu, jest efektem współpracy z japońską marką butów sportowych atmos i nawiązuje do dwóch legend Nike, czyli Air Max 1 and Air Max 95. Koji, projektant i założyciel atmos, umieścił na cholewce syntetyczne nadruki inspirowane zwierzęcymi wzorami – futrem tygrysa, lamparta, zebry i kucyka. Nadają one butom dzikiego charakteru i pozwalają wyróżnić się z tłumu. Bogate zamszowe materiały i imponujące czarne detale wydobywają dzikość z inspirowanych ludzką anatomią Air Max 95, podczas gdy białe i zielone akcenty uzupełniają zwierzęce motywy autorstwa atmos.

Related Articles

O autorze Zobacz wszystkie wpisy Autor

Szczepan Radzki

Szczepan Radzki

Twórca treści. Dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej, promotor #jkdn i sneakerhead. Biegacz i golfista amator. Zakochany w rekreacji. Siódme poty pisarskie wylewa też tutaj - http://bit.ly/1vSJEbk i na TT (@szczepanradzki), a fotki pokazuję tu insta -> @szczepanradzki

2 komentarzeDodaj komentarz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *