Air Jordan III Free Throw Line już 14.02 w Nike. W oryginalnej wersji ten but nazywał się po prostu White Cement. Nike zdecydowało się jednak na delikatną zminę nazwy, dorobienie – w sumie ciekawej – historii do tego buta.

Jakiej historii? O takiej.

W finałowej rundzie konkursu wsadów NBA Slam Dunk Contest w 1988 roku Michael Jordan przebiegł cały parkiet, umieścił lewą stopę na linii i wystrzelił ku obręczy. W momencie, gdy przyciągnął piłkę do barku, publiczność wstrzymała oddech, a halę rozświetliły lampy błyskowe aparatów. Ten niezapominany wsad zagiął czasoprzestrzeń i złamał prawa grawitacji. Sędziowie nagrodzili go okrągłymi 50 punktami, które dały Jordanowi zwycięstwo. Najnowsze Air Jordan III mają kolorystykę z pamiętnego debiutu w 1988 roku – taką samą jak buty Michaela podczas jego niezwykłego lotu. Z tyłu umieszczony jest oryginalny symbol Nike Air. Przezroczystą podeszwę zewnętrzną przecina czerwony pasek oznaczający miejsce, w którym MJ w tym historycznym momencie opuścił Ziemię.

na rynku wtórnym but wczoraj osiągał cenę 400+ dolarów. Całkiem nieźle. Skąd znalazł się już u resselerów? W kilku miejscach premiery miały już miejsce, np. w aplikacji Sneakers, gdzie można było zdrapać foto Black Cement i wyszarpać opcję kupienia FTL.

KUP JORDAN 3 FREE THROW LINE

Related Articles

O autorze Zobacz wszystkie wpisy Autor

Szczepan Radzki

Szczepan Radzki

Twórca treści. Dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej, promotor #jkdn i sneakerhead. Biegacz i golfista amator. Zakochany w rekreacji. Siódme poty pisarskie wylewa też tutaj - http://bit.ly/1vSJEbk i na TT (@szczepanradzki), a fotki pokazuję tu insta -> @szczepanradzki

1 komentarzDodaj komentarz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *