Jeszcze raz kilka zdań o soundtracku z NBA 2K18, o którym pisałem w chwili pojawienia się listy na Spotify.

A teraz, kilkanaście godzin przed premierą, czekając na piątek jak nigdy w roku, myślę o grze i zastanawiam się co zrobić, żeby przeczekać ten czas. No to napiszę sobie post o grze, będę o niej myślał, ale minie szybciej – oto 5, moim zdaniem, najfajniejsze kawałki na playliście NBA 2K18.

Naughty By Nature – Hip Hop Hooray

Kawałek wydany 10 grudnia 1992 roku w UK, 19 stycznia 1993 trafił do USA. Producentami byli DJ Kay Gee oraz Eazy-E znany szczególnie z NWA. Przez tydzień był na pierwszym miejscu listy przebojów R&B w USA, a na popowej liście USA był ósmy. Zawiera sample z takich kawałków jak Funky President James’a Browna, Don’t Change Your Love od Five Stairsteps, Say it Again, Girl Isley Brothers, You Can’t Turn Me Away Slivi Striplin i Sledgehammer Petera Gabriela. Ciekawe jest też to, że wideo reżyserował Spike Lee, a wystąpiły w nim takie gwiazdy jak Queen Latifah, Eazy-E, Kris Kross, Tupac Shakur czy Run D.M.C.

Outkast – So Fresh, So Clean

Trzeci singiel z albumu Stankonia. Kawałek został wydany 13 marca 2001 roku. W wideo cameo mieli Ludacris, Layzie Bone, Chilli z TLC i członkowie Goodie Mob. W kawałku były też wspominane Chevrolet Monte Carlo, Cadilac Eldorado. Kawałek nie był wielkim hitem, bo jego najwyższe miejsce na liście Billboardu to numerek 30 w Hot 100 (10 w Hot R&B/Hip-Hop Songs) – pamiętajmy, że sukces płyty Stankonia był nakręcany przez utwór Ms. Jackson.

Kendrick Lamar – Humble

Klip do tego utworu jest genialny. Utwór z tego roku, dokładnie z 30-ego marca, a już ma 312 milionów wyświetleń. Humble było drugim numerem jeden Kendricka na liście Billboard Hot 100 (pierwszy, który wszedł na to miejsce to Bad Blood). Co ciekawe bit do tego utworu został nagrany dla Gucci Mane’a, ale wykorzystał go Kendrick i był to także pierwszy bit trapowy, do którego nawijał Lamar.

Nas -Nas I Like

Klasyka gatunku, klasyka rapu, klasyka Nowego Jorku i jego esencja. Ciekawe, że pisząc ten fragment, zdałem sobie sprawę z tego, że Nas ma dziś 44-te urodziny. Kawałek Nas I Like to szósta kolaboracja pomiędzy Nasem i DJ Premierem. Utwór znalazł się na trzeciej płycie artysty, która nazywa się I Am … Kawałek został wydany 3 marca 1999 roku. Ogólnie polecam pooglądać bombery w utworze – tak mocno modne teraz. 🙂

 X Ambassadors and Jamie N Commons – Jungle

Odbijam lekko od rapu i wchodzimy w alternative rock i elektronikę. Singiel tego utworu wyszedł 18-ego grudnia 2013 roku. Czujesz w nim tą ciężką energię? Celem podczas nagrywania tego kawałka było dotarcie do osób, które wychowywały się w niezbyt przyjaznym środowisku. Wideo pokazało najróżniejsze subkultury w Los Angeles oraz ulice tego też miasta. Dla mnie kosmiczna moc.

Cały soundtrack znajdziesz na Spotify.

Oto pełny soundtrack z NBA 2K18

 

Related Articles

O autorze Zobacz wszystkie wpisy Autor

Szczepan Radzki

Szczepan Radzki

Twórca treści. Dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej, promotor #jkdn i sneakerhead. Biegacz i golfista amator. Zakochany w rekreacji. Siódme poty pisarskie wylewa też na TT (@szczepanradzki), a fotki pokazuję tu insta -> @szczepanradzki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *