Bardzo cenię swój czas, równie mocno czekałem na możliwość oglądnięcia filmu All Eyez On Me, opowiadającego o życiu i śmierci Tupaca Shakura. Matko, jakie to było złe i prawdę mówiąc jestem zszokowany, że wytrzymałem do końca.  

1 Poszatkowana historia – spójność tej historii niby istnieje, niby jak ktoś opowie co działo się w życiu Tupaca, to chronologia jest jak najbardziej w porządku. Szkoda tylko, że mam wrażenie, że ma braki i przeskoki, które psują zabawę na całego. A to nagle uciekły nam 3 lata, a to nie mamy choćby minuty opowieści o sukcesach artysty i musimy się ich domyślać z dialogów i wtrąceń typu – platynowa płyta, Billboard, etc. Ta historia nie zostałą po prostu opowiedziana, ona jest przekopiowana i poskładana z wybranych momentów życia Tupaca, do których dało się najłatwiej dotrzeć.

2 Dialogi – oh te dialogi, paskudne, poszatkowane niczym cała historia i pisane jakby na kolanie, jakby w trakcie mówione na pałę, bo trzeba dograć scenę. Do tego, że słabe, to jeszcze niespójne z poprzednią sceną, albo niepasujące do kolejnej, albo w ogóle niepotrzebne. Nie wiem kto to pisał i kto dopuścił do nagrania takiego chłamu

3 Postaci – tutaj mam największe zastrzeżenia, bo o ile oczywistym jest, że są wzorowane na tych realnych, tak wszystko inne oprócz nazwisk, imion, ksywek, jest słabe. Nikogo nie poznajemy, nawet głównego bohatera. Nie ma w nim głębi, jest niby dobrym chłopakiem czytającym i cytującym Sheakspeera, ma korzenie w walce o prawa obywatelskie, a nagle jest … właśnie, chciałem napisać skurwielem. Ale tego nie da się powiedzieć, bo momentami reżyser, scenarzysta, czy ktokolwiek inny, chcieli pokazać jak Tupaca bawiło to, jak z ludźmi obchodzi się Suge, ale … dwoma uśmieszkami nie da się tego zrobić. Ja go w filmie nie poznałem. Nie sposób w takim wypadku mówić o innych postaciach. Suge, Afeni, Dr. Dre, Notirious, Snoop. Każda z tych postaci, z wyjątkiem Suge’a i Afeni, została jakby spłaszczona do poziomu anonimowej, a nie oszukujmy się, mieli ci bohaterowie wpływ na życie artysty.

Related Articles

O autorze Zobacz wszystkie wpisy Autor

Szczepan Radzki

Szczepan Radzki

Twórca treści. Dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej, promotor #jkdn i sneakerhead. Biegacz i golfista amator. Zakochany w rekreacji. Siódme poty pisarskie wylewa też na TT (@szczepanradzki), a fotki pokazuję tu insta -> @szczepanradzki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *