Spacerowaliśmy w deszczu po Amsterdamie i rozmawialiśmy o butach, burgerach i narzekaliśmy na pogodę. Gracjan z TheIllest i jego butowa zajawka skupia się przede wszystkim wokół Jordan Brand i takie też będzie to podsumowanie 2016 – 10 najlepszych modeli Jordan Brand z tego roku.


Głos ma Gracjan – enjoy!

Na wstępie dziękuję za możliwość przedstawienia swojej najlepszej dziesiątki, jeśli chodzi o Jordany w mijającym 2016 roku. Moje zestawienie jest chyba dość oczywiste i zapewne spora część z Was wybrałaby te same modele i kolorystyki, może tylko lekko zmieniając ich kolejność według swoich upodobań. Chciałbym tylko zaznaczyć, że odpuściłem sobie wszelkie kolaboracje np. Ovo, wersje Premium czy limitowane wydania. Skupiłem się tylko na tych, które były bardziej/łatwiej dostępne.

Air Jordan 9 Space Jam

Zestawienie otwieram wydaniem Space Jam, a to ze względu na to, że włączyły mi się wspomnienia z kultowym filmem o tym samym tytule. A dwa, że każda oryginalna kolorystyka mnie cieszy. Przed oczami macie wersję podobną do tej z 1993 roku. Jeśli opuściłeś 11tki to grudniowy wybór powinien paść właśnie te na 9tki.

Air Jordan 12 French Blue

Do tego roku nie miałem w swojej kolekcji ani jednej wersji Aj12, ale na szczęście takie wydania jak French Blue pojawiły się na sklepowych półkach. Jest to jeden z najlepszych modeli z całej serii Jordanów, a wydanie sprzed kilkunastu lat zawsze powinny Was cieszyć.

Air Jordan 5 Black Metallic

Nike Air na pięcie zawsze elektryzuje, a jeśli do tego dołożymy kultową kolorystykę, oczywiście oryginalną sprzed lat to mamy mieszankę wybuchową. Taką widzimy właśnie przy tych Piątkach. Niestety podobno nie są materiałowo takie jak poprzednie wydania i to minus. Mi niestety uciekły sprzed nosa i żałuję.

Air Jordan 1 Reverse Shattered Backboard

Jakościowo jedne z najlepszych butów w tym roku, w tym przypadku Jordan Brand nie zawalił. Jednakże dałem je na tak niskim miejscu ze względu na to, że nie jest to oryginalna kolorystyka. Choć z drugiej strony otoczka rozbitej tablicy swoje zrobiła.

Air Jordan 12 Flu Game

Klasa sama w sobie! Dwunastki jak już wspominałem to jeden z najlepszych modeli w całej historii, do tego dokładamy otoczkę, historię i oczywiście fakt, że jest to oryginalna kolorystyka i mamy petardę! Niestety jakościowo jest to podium, więc model ten musi spocząć na 6 miejscu.

Air Jordan 1 Black Toe

Jedynki to absolutna podstawa, ale niestety ominęły mój portfel z daleka i nie udało mi się ich powinąć. Jeśli jesteś szczęściarzem to masz je zapewne u siebie i powiem Ci szczerze, że to jedno z najlepszych wydań tego roku. Jednakże bardziej kultowa jest wersja ta poniżej.

Air Jordan 1 Banned

Nie do końca prawdziwa historia zbanowanych butów krążyła po świecie 3o lat, aż w końcu została obalona przez jednego z fascynatów serii. I wiecie co? Wcale mnie to nie obchodzi, fakt zostanie to z tyłu głowy, ale nie będę przykładał do tego uwagi. Natomiast jakość jest taka pół na pół. Super skóra w czerwieni i średniawka w czerni. Osobiście twierdzę, że to but który TRZEBA mieć w kolekcji.

Air Jordan 3 True Blue

Walczyłem ze sobą i to mocno. Wprawdzie Trójki to mój ulubiony model, True Blue to wersja której nie miałem, Nike Air na piecie? Za mocno!!! Jendakżę fuck upy z jakością spychają ten but na trzecie miejsce na podium. Ja miałem to szczęście, ze moje wydanie jest idealne, bez żadnej skazy i mam nadzieję, że Wasze również. Absolutny must have tego roku.

Air Jordan 4 White Cement

Ze względu na jakość Trójek drugie miejsce na podium zostaje przyznane wydaniu White Cement w Czwórkach. Kultowa pozycja, Nike Air na pięcie, oryginalne wydanie, czego chcieć więcej?! Jeśli ich nie masz to straciłeś najważniejsze wydanie tego roku, 4 real!

#MJMondays Air Jordan 4 OG 'White Cement'

A photo posted by a_gracjan (@a_gracjan) on

Air Jordan 11 Space Jam

Grudzień od kiedy pamiętam przynosił nam najlepsze wydanie Jordanów. W tym roku nie było inaczej i na sklepowe półki wjechała wersja Space Jam. Nostalgia, wspomnienia filmu z dzieciaka, powrót oryginalnych kształtów, lepszej jakości lakierowana skóra, spore ilości na sklepowych półkach i każdy mógł je kupić na luzie. Wygranym tego zestawienie nie mógł być nikt inny.

Related Articles

O autorze Zobacz wszystkie wpisy Autor

Szczepan Radzki

Szczepan Radzki

Twórca treści. Dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej, promotor #jkdn i sneakerhead. Biegacz i golfista amator. Zakochany w rekreacji. Siódme poty pisarskie wylewa też na TT (@szczepanradzki), a fotki pokazuję tu insta -> @szczepanradzki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *