110 dolarów – tyle będzie kosztował but Paula George’a, gwiazdy Indiana Pacers.

110 dolarów to przy obecnym kursie dolara … 419 złotych? Strzał w dziesiątkę, sygnatura za 4 stówki? Niech Nike powie jak dobrze sprzedają się buty Kyrie Irvinga, a sprzedają się dobrze, m.in. ze względu na cenę.

George jest czwartym aktywnym graczem w Nike, który otrzymał swoje sygnatury. Poza nim są tam LeBron James, Kevin Durant i Kyrie Irving.

Nie wiem czy wiesz, ale w 44-letniej historii Nike mniej niż 1 procent sportowców otrzymał but sygnowany jego nazwiskiem. Paul George dołączył do ekskluzywnego, wybitnego wręcz grona, w którym w historii Nike Basketball było ich tylko 21. Gracz Pacers zadebiutuje butem na parkiecie już 12 stycznia, podczas meczu Indiana – Denver Nuggets, który odbędzie się w Londynie.

W sumie teraz zastanawiam się, czemu ja tam nie poleciałem?

Nie ważne.

But – PG1 – jest stworzony w prawdziwej i bliskiej współpracy pomiędzy zawodnikiem i projektantem, Tonym Hardmanem. Nie jest zaskoczeniem, że but ma sprawdzający się znakomicie system Flywire, a także poduszkę Zoom Air i niski profil podeszwy.

A wiesz jak Nike pokazało buta i zrobiło premierę? Kolorystyka Nike PG1 to kolorystyka 2K nawiązująca bezpośrednio do NBA 2K17 – George jest zapalonym graczem, a także znajduje się na okładce gry.

110 dolarów, wiesz o co chodzi? Naprawdę uważam, że to może być hit.

Flickr Album Gallery Powered By: Weblizar