12896303_1127168620646924_1233510298_o

Przygotowałem mini poradnik dla wszystkich poszukiwaczy okazji, które są na wyciągnięcie ręki ja wszelakich portalach aukcyjnych. Nie ważne czy to ebay, allegro, olx, wszędzie zawsze znajdzie się okazja, która nie oszukujmy się często jest wystawiana przez second handy. Większość z nich musiała przejść kilka procesów oczyszczających, by mogła trafić do powtórnego obiegu, ponieważ większość z nich jest mocno zakurzona, midsole są pozbawione śnieżnobiałego koloru przez co całość wygląda mało atrakcyjnie.

Za przykład posłużyły Nike Air Max 1 Chili wyrwane na allegro za „grosze” w stosunku do deadstockowego wydania, którego ceny rynkowe osiągają nawet 400 euro. Na początku należy oczyścić buty ze wszelkich zanieczyszczeń, najlepiej przy użyciu wody z mydłem. Po mydlanej kąpieli czas na dokładne opłukanie. Musimy się przyłożyć do tej czynności, by wyeliminować wszelkie zacieki o które bardzo łatwo. Siateczka to istny koszmar dla wielu osób jest ona bardzo trudna do wyczyszczenia, jeżeli nie jesteśmy zwolennikami pralki. Dlatego pozostaje nam ręczne pranie siateczki. Wykorzystując proszek do prania lub specjalne środki do czyszczenia butów jak np Jason Markk, możemy uporać się z tym problemem. Kolejnym krokiem jest osuszenie naszych okazyjnie kupionych butów. Najlepiej wykorzystać do tego suchy ręcznik, a następnie dać butom kilka godzin, by dokładnie wyschły.

Do malowania midsole najlepiej wyposażyć się w białą farbę firmy angelus oraz matte acrylic finisher, którym zabezpieczymy i poprawimy trwałość warstwy białej farby. Najlepiej położyć dwie warstwy białej farby, by mieć pewność, że nie będzie prześwitów. Innowacyjnym patentem czyszczenia siateczki, który najlepiej wykonać na samym końcu naszej odnowy jest pianka do prania dywanów, która rozprowadzamy na siateczce, czekamy aż wchłonie brud, a następnie wsysamy ją za pomocą odkurzacza przez co unikniemy zacieków.

Najważniejsze w odnawianiu butów są chęci, bo na załączonym przykładzie pokazaliśmy, że przy bardzo niskim nakładzie finansowym można dać naszym wymarzonym kicksom drugie życie.

Powodzenia!

zdjęcia ig: fokier

aukcjaDSC_0945DSC_0946 DSC_0947 DSC_0948DSC_0953DSC_0949 DSC_0950 DSC_0961 DSC_0963 DSC_0967DSC_0975DSC_0976

      

Related Articles

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

instabaks

instabaks

Miłośnik runnersów, członek teamu RunColors tworzący kulturę sneakersową w Polsce od ... zawsze. Wielbiciel azjatyckich klimatów i #TylkoStylDresowy ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *