DSC_4358

Japońska marka Asics wśród kolekcjonerów butów cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a model Gel Lyte III jest najbardziej pożądanym pośród całej gamy butów osadzonych na systemie GEL.
Model ten w zeszłym roku obchodził bardzo hucznie swoje 25-te urodziny. Otrzymaliśmy masę świetnych wydań na klasycznych trójkach, które obserwując rynek cieszą się dość sporym zainteresowaniem i osiągają konkretne sumy odsprzedaży. Jest to trzeci model w historii marki, który posiadał dwudzielny język. Jego poprzednikami były GEL-Ld Racer oraz GEL-Exult.
Został on zaprojektowany przez Shigeyuki’ego Mitsui i jak na tamte czasy był jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie, ale też jednym z najdroższych z oferty japońskiego marki. Za najważniejszą i najbardziej charakterystyczną część buta przyjmuję się dwudzielny język, ale też podeszwę środkową z skompresowaną pianką EVA o trzech gęstościach, która bardzo dobrze amortyzuje przed uderzeniami. Wiele osób zastanawia się, czemu taki język? Odpowiedź jest prosta! Chyba każdy z nas miał problem z uciekającym językiem na bok w modelu GL3 ten problem nie występuje, dzięki czemu otrzymujemy produkt, który idealnie przylega do stopy.  Dzięki temu wyglądowi i masie innowacyjnych materiałów, które zostały użyte na tym modelu przetrwał on probe czasu i nadal cieszy się dużym wzięciem. Choć miał on gorsze notowania, tuz po pojawieniu się modelu Gel Lyte IV przestał on być produkowany przez kilka lat, a dopiero kolaboracyjny projekt niemieckiego Soleboxa podziałał jak rakieta na ten model i notowania bardzo szybko wzrosły. Doczekał się on niezliczonej liczby kolaboracyjnych projektów i chyba nikt nie jest zmęczony i czeka na więcej. W tym roku będziemy obchodzić pięciolecie od jednej z najbardziej kasowych kolorystyk, czyli Salmon Toe autorstwa Ronniego Fiega. I co by się nie pojawiło to mam pewność, że sprzeda się w mgnieniu oka, bo ludzie uwielbiają zdobywać limitowane release’y.

Poniżej prezentuje swój ostatni zakup, czyli pierwsze Gel Lyte 3, prosto z 1990 roku! Tym bardziej są bliskie mojemu sercu, bo są moimi rówieśnikami.

vhdgmj5byafjjyujsyst GEL-LYTE DSC_4359 DSC_4341DSC_4343DSC_4360 DSC_4357 DSC_4355 DSC_4353 DSC_4351 DSC_4348 DSC_4347 DSC_4344

         

Related Articles

O autorze Zobacz wszystkie wpisy

instabaks

instabaks

Miłośnik runnersów, członek teamu RunColors tworzący kulturę sneakersową w Polsce od ... zawsze. Wielbiciel azjatyckich klimatów i #TylkoStylDresowy ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *