Serio? Żeby przerabiać paragony i rachunki w prymitywny sposób w celu zarobienia kilku stówek i jeszcze narażać się na bardzo duże nieprzyjemności w momencie kiedy temat wypływa? Ja jako sklep, który doświadczył takiego zachowania, chyba niezbyt długo czekałbym z wykonaniem telefonu do prawnika.

Snakergra i FakeAlert weszły w zupełnie nowy wymiar chamstwa. To, co zobaczyliśmy ostatnio, przeszło nasze wyobrażenie, ale w miarę szybka reakcja pozwoliła uniknąć kupienia podróbek.

Kilka dni temu otrzymaliśmy pytanie dotyczące bardzo poszukiwanego modelu – Air Jordan IV Bred. Zdjęcia z jednej, drugiej strony. Pewne elementy jednak się nie zgadzają – np. skórzany język. Ale najdziwniejsze jest to, że jest rachunek ze sklepu. Jest cena, but, model, niby się zgadza. Ale rachunek jest ze sklepu, który prowadzi nasz znajomy. Pytamy o co chodzi.

Piotrek, właściciel Hustla.pl, reaguje bardzo szybko i sprawnie, sprawdzając i wyjaśniając temat.

Okazuje się, że pod numerem zamówienia z rachunku widnieje zupełnie inny but. Pan który sprzedaje 4 Bred zdecydował się na bezczelność jakich mało – ma mniejsze lub większe pojęcie o kilku prostych zabiegach graficznych i podrobił, a w zasadzie przerobił rachunek i pokazuje go osobom, które wyrażą zainteresowanie kicksami.

Oto fejkowe J’s, które cham przerabiający rachunki chciał sprzedać. No i prośba do całej społeczności – dzielcie się tym wpisem, bo tylko w ten sposób można sensownie ostrzec ludzi przed tak chamską i bezczelną próbą oszustwa. Klikamy like, klikamy share na naszym profilu na FB i demaskujemy oszusta!

FakeAlert_JS407

FakeAlert_JS405

FakeAlert_JS404

FakeAlert_JS403

FakeAlert_JS406

FakeAlert_JS402

FakeAlert_JS401

 

 

 

Related Articles

O autorze Zobacz wszystkie wpisy Autor

Szczepan Radzki

Szczepan Radzki

Twórca treści. Dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej, promotor #jkdn i sneakerhead. Biegacz i golfista amator. Zakochany w rekreacji. Siódme poty pisarskie wylewa też tutaj – http://bit.ly/1vSJEbk i na TT (@szczepanradzki), a fotki pokazuję tu insta -> @szczepanradzki

5 komentarzyDodaj komentarz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *