Ostatnio relatywnie mało wspominamy o podrabianych butach, o sklepach, które oferują podróbki butów i sytuacjach, czasami kosmicznych, związanych właśnie z tematem #FakeAlert.

No to przy niedzieli, chcemy powiedzieć Wam, że być może (ta, na pewno) będzie na rynku mniej podrabianych butów. Policja w Chinach wytropiła i zamknęła bowiem fabrykę, która produkowała podróbki butów. W sumie cała paczuszka, którą przejęli policjanci była warta około miliona Yuanów, czyli jakieś 600 tysięcy złotych – dlatego rynek wcale się nie zmieni, bo co to jest 600 tysięcy złotych w butach?

Licząc średnią cenę podróbki na poziomie 300 złotych, mówimy o 2 tysiącach par? Policja donosi, że w magazynie znaleziono 1200 par.

Szok. Czyli nie zmieniło się nic.

Jeden z pracowników powiedział policji, że podróbki były sprzedawane za około 500 yuanów w trzech sklepach online. W sumie we wskazanych sklepach sprzedano około 20 tysięcy par podróbek. Masakra, ale są też dobre wiadomości, nieco ukryta jest informacja, że w Chinach od początku tego roku zamknięto około 10 manufakturek, ktre produkowały podróbki.

Koniecznie zobaczcie też nasze ogólne porady dotyczące podrabianych butów – KLIK TUTAJ.

d8371b9a-3446-11e6-b997-a8e2995ff455_1280x720

Related Articles

O autorze Zobacz wszystkie wpisy Autor

Szczepan Radzki

Twórca treści. Dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej, promotor #jkdn i sneakerhead. Biegacz i golfista amator. Zakochany w rekreacji. Siódme poty pisarskie wylewa też tutaj - http://bit.ly/1vSJEbk i na TT (@szczepanradzki), a fotki pokazuję tu insta -> @szczepanradzki

1 komentarzDodaj komentarz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *