Vince Staples nie boi się wyrażać swojego zdania. I to jest jego sposób na rozpoczęcie dyskusji.

Ten, pochodzący z Long Beach w Californi, 24-latek prezentuje unikalne podejście łącząc przemyślnany komentarz społeczny z awanturniczym rapem, wzmocniony house`owym beatem. Jego nieprzewidywalny styl sprawia, że nie da się go jednoznacznie sklasyfikować wśród innych raperów. Staples to artysta, którego niełatwo zdefiniować.

Ta intrygująca strona jego osobowości – postawa i bezpretensjonalny styl sprawiły, że album Big Fish Theory był jednym z tych, o których było bardzo głośno w 2017 roku. Przez niezaprzeczalny talent Vince`a i umiejetność opowiadania historii uznano tę płytę za jeden z najlepszych albumów ubiegłego roku.

25 stycznia Converse i Vince Staples wspólnie celebrują “Big Fish Theory” prezentując pierwszą z dwóch wprowadzanych kolekcji i przenosząc motywy wykorzystane w albumie na sneakery Chuck ‘70 oraz ubrania z linii Converse Essentials.

Staples, współpracujący od dłuższego czasu z marką Converse, poszukiwał sposobu twórczej interpretacji Big Fish Theory poprzez szeroko pojętą modę. Dorastając na zachodnim wybrzeżu, w którego kulturę wpisane było noszenie “Chucków”, był z tymi butami związany od dziecka. Swoją pierwszą parę kupił na pchlim targu i nosił do szkolnego mundurku.

Jeśli nie skupisz się, to nie zauważysz różnicy. To jest coś (Chucki), co ludzie wybierają, aby móc się przystosować do każdego miejsca i każdego typu człowieka – mówi Staples.

Model Chuck ‘70 jest kluczową sylwetką tej współpracy i jest dostępny w klasycznej wysokiej oraz niskiej wersji. Stworzony w oparciu o oryginalny wzór Chuck Taylor All Star z 1970 roku model Chuck ‘70 reprezentuje okres, kiedy sneakery ewaluowały, aby stać się funkcjnalne i użyteczne dla sportu.

Przewodnia kolorystyka kolekcji, pomarańczowa, nawiązuje do motywu złotej rybki, widocznej na okładce Big Fish Theory. Żywa, pomarańczowa barwa kontrastuje z ciemniejszymi odcieniami, co czyni tę kolekcję wyrazistą. Zarówno wersja wysoka, jak i niska butów Chuck ‘70 posiada wkładkę z motywem akwarium, podeszwę z grafiką nawiazującą do okładki Big Fish Theory oraz napis Staples wyhaftowany na cholewce. Chuck ‘70 w wersji wysokiej dodatkowo ma nadruk Big Fish w jaskrawym pomarańczowym kolorze, który wyróżnia się na tle czarnego języka sneakersa.

Historia Chuck Taylor to dostępność i kultura – mówi Staples

Wspólnym elementem stylistycznym całej kolekcji jest grafika SEA, hołd złożony przez Staplesa swojemu autorskiemu podcastowi Section Eight Arthouse Broadcast System, emitowanemu na antenie radia Beats 1. Motyw SEA na butach Chuck ‘70 jest drukowany w 3D na pięcie. Litera A została umieszczona w miejscu przecięcia linii łączącej gumę z brzegiem płótna. Na bluzie z kapturem grafika „SEA” jest umieszczona centralnie z tyłu, co odważnie nawiązuje do 360 Legacy French Terry.

Kolekcja Converse x Vince Staples będzie dostępna od czwartku 1.02 w Sneaker Studio w Krakowie.
W kolekcji znajdą się sneakery w wersji wysokiej i niskiej w kolorach czarnym i pomarańczowym oraz bluzy z kapturem w kolorach czarnym, pomarańczowym i białym.

Related Articles

O autorze Zobacz wszystkie wpisy Autor

Szczepan Radzki

Szczepan Radzki

Twórca treści. Dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej, promotor #jkdn i sneakerhead. Biegacz i golfista amator. Zakochany w rekreacji. Siódme poty pisarskie wylewa też na TT (@szczepanradzki), a fotki pokazuję tu insta -> @szczepanradzki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *