BUM!

EDIT 14.11.2016 – Znamy cenę Nike HyperAdapt 1.0 – 720 dolarów!

Wszyscy kombinują, a oni po prostu wychodzą i to robią. Szkoda, że nie udało się w ubiegłym roku z Nike MAG na 30-lecie Powrotu Do Przyszłości, ale … Nike zaprezentowało nam właśnie działający model samowiążącego się buta.

Jaram się. Chcę! Tak jak kiedyś chciałem świecące i dzwoniące buciki dla dzieci, będące w 91 roku technologicznym hitem, tak teraz chcę Nike HyperAdapt 1.0, które w 2016 są takim samym technologicznym hitem!

I tak, będzie można je kupić już w tym roku. W bucie zastosowano system automatycznie adoptujący sznurki do stopy. Tiffany Beers tłumaczy:

Kiedy włożycie do nich nogę, a wasza pięta dotknie podeszwy, uruchomicie sensor, a system automatycznie się zawiąże. Na bokach buta są dwa buty, które dają możliwość dostosowania – poluzowania, lub mocniejszego ściśnięcia sznurówek, tak aby but leżał perfekcyjnie.

Koncepcyjnie but powstał na początku 2013 roku jako but … snowboardowy, który był fitowany dzięki zewnętrznemu generatorowi. Problem polegał oczywiście na tym, aby wsadzić cały system do buta i zrobić to tak, aby nie zakłócić naturalnego ruchu i nie obniżać komfortu podróżowania w kicksach. Beers wspólnie z Tinkerem Hatfieldem zdecydowali się na system znajdujący się (powiedzmy) w podeszwie i w ten sposób narodziły się Nike HyperAdapt 1.0.

But będzie ekskluzywnym kicksem dla członków Nike+ na święta 2016. Dostępne będą trzy kolorystyki, które zobaczycie na zdjęciach poniżej.

Related Articles

O autorze Zobacz wszystkie wpisy Autor

Szczepan Radzki

Szczepan Radzki

Twórca treści. Dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej, promotor #jkdn i sneakerhead. Biegacz i golfista amator. Zakochany w rekreacji. Siódme poty pisarskie wylewa też na TT (@szczepanradzki), a fotki pokazuję tu insta -> @szczepanradzki

1 komentarzDodaj komentarz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *