Air Jordan XI Low Emerald będą dostępne już 31 marca. Jest to świetny moment, aby świętować. Zielony kolor lakierka odnosi się do Świąt Wielkanocnych, pisanek dokładnie. Buty będą dostępne w rozmiarówce dla całej rodziny.

No i tak, bo w sumie chciałem o jednym bardzo ważnym elemencie porozmawiać. Nazwa tej kolorystyki jest super. Emerald to nic innego jak szmaragd, zielony minerał, odmiana berylu, który należy do grupy krzemianów, a jego charakterystyczny kolor – zielony – wywołany jest podstawieniami jonów chromu. Czasem też wanadu i żelaza. Był nawet kiedyś taki film – Miłość, Szmaragd i Krokodyl – gdzie głównym bohaterem był Australijczyk. Dlaczego? Bo szmaragd występuje m.in. w Australii, ale też Brazylii, Austrii, Egipcie i wielu innych krajach. W Polsce też możemy je znaleźć, ale nie nadają się do celów jubilerskich – występowanie kamienia zaobserwowano na Dolnym Śląsku, w okolicach Strzegomia i Strzelina.

Generalnie jest bardzo cenny, szmaragd mający około 2,8 karata jest wart 11.000 PLN.

Premiera już 31 marca – czuję, że but może być przemilczany i bardzo dobrze, kupię spokojnie.

Related Articles

O autorze Zobacz wszystkie wpisy Autor

Szczepan Radzki

Szczepan Radzki

Twórca treści. Dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej, promotor #jkdn i sneakerhead. Biegacz i golfista amator. Zakochany w rekreacji. Siódme poty pisarskie wylewa też na TT (@szczepanradzki), a fotki pokazuję tu insta -> @szczepanradzki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *