Lata przed pierwszymi paradami gejów, aktywiści praw homoseksualistów zgromadzili się w Independence Hall w Philadelphi na pierwszą pikietę LGBT. Miało to miejsce dokładnie 50 lat i jeden dzień temu – 4 czerwca 1965 roku. Bitwa trwa dalej, a firmy kicksowe wspierają ruchy LGBT. Projekt #BeTrue już powinniście znać, a teraz do głosu dochodzi adidas.

W tym samym roku, w którym odbyła się pierwsza pikieta LGBT, adidas przedstawił swój projekt buta tenisowego – mowa oczywiście o Stan Smith. Obecnie Stan Smith to najlepiej sprzedający się but adidasa w historii firmy. Łącząc dwa elementy dostajemy projekt Stan Smith, który celebruje okrągłą rocznicę Gay Pride i dlatego też pack od adidasa nazywa się Pride Pack.

CW, którą zobaczycie na obrazkach oczywiście odnosi się do ruchu LGBT i jest bardzo przyjemna. Nie ma niestety jeszcze znanej daty premiery, ale pewnie na rynku pojawią się już w czerwcu.

adidas-stan-smith-lgbt-pride-02

adidas-stan-smith-lgbt-pride-01

adidas-stan-smith-lgbt-pride-03

EDIT: Są także Superstary i slip-ony.

adidas_Pride_Hero_NoBranding_LoRes_Group_s6zep7

adidas-lgbt-superstar-80s-1-620x413-1

 

Related Articles

O autorze Zobacz wszystkie wpisy Autor

Szczepan Radzki

Szczepan Radzki

Twórca treści. Dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej, promotor #jkdn i sneakerhead. Biegacz i golfista amator. Zakochany w rekreacji. Siódme poty pisarskie wylewa też na TT (@szczepanradzki), a fotki pokazuję tu insta -> @szczepanradzki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *