9 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano [12.03.2017]

1. Wiesz, że trwa Air Max Month? Co prawda niestety w żadnym sklepie w Polsce nie będziemy mieli okazji kupić np. atmos Animal Pack 2.0, w skład którego wchodzi Air Max 1 i Air Max 95, ale będą dostępne na stronie Nike i w losowaniu – już 17-ego marca.

2. A będąc w temacie kolaboracji Nike Air Max atmos Animal Pack, powstała wersja Air Jordan I i Air Jordan III tego pięknego kawałka stuki butowej. Shoe Surgeon pokazał te dwa modele, inspirowane właśnie Air Max. Podobno, ale to duże podobno, one też znajdą się w sprzedaży już 17-ego marca i to na oficjalnej stronie Nike.

3. Ciekawe czy będzie takie zainteresowanie jak Bred Toe. Za chwilę pojawią się Air Jordan I Hi OG Game Royal. Kilka lat temu pojawiły się sample tego buta, które były bardzo kwestionowane jeśli chodzi o ich prawdziwość. Ta wersja kolorystyczna to nic innego jak niebieska wariacja Chicago. Podobno w sprzedaży już 24-ego marca. Cena 160 dolarów. Ma ich być sporo.

4. No i rozmawiamy sobie dzisiaj o Air Jordan, bo potwierdzono kolejną kolorystykę Air Jordan I Hi x Off-White. Tym razem UNC. Kiedy? W maju, choć mówiło się też o listopadzie. Cena standardowo 190 dolarów.

5. Ralph Steadman jest znany z przygotowania grafik na okładkę albumu Quavo x Travis Scott. Steadman najpewniej ma specjalną edycję Air Max 180 Ultramarine. Góra pokryta jest szarym zamszem, a na języku znajduje się art Ralpha. Podobno ten model pojawi się w urodziny Air Max, czyli 26-ego marca.

6. Converse przygotowuje specjalną wersję buta z Nike, który ma być dostępny tylko dla F&F, a odnosić się ma do tytułu mistrzowskiego North Carolina Tar Heels z 1982 roku. Model ten to nic innego jak Pro Leather, ten sam but Michael Jordan nosił podczas mistrzowskiego meczu przeciwko Georgetown Hoyas. Wersja jest zaprojektowana przez Tinkera Hatfielda i Dana Sunwoo – ta dwójka stworzyła też Air Jordan III Seoul.

W miejscu gdzie standardowo mamy klasyczną gwiazdkę na Pro Leather, tutaj wsadzono logotyp Michaela Jordana. Ciekawie robi się jednak dopiero na plecach buta gdzie znajduje się m.in. odniesienie do ostatniego tytułu mistrzowskiego Tar Heels z 2017 roku.

7. Jeśli masz wymienić jeden but, albo serię, którą chcesz zbierać, to wymienisz …? U mnie na jednym z pierwszych miejsc zawsze będzie znajdowała się seria Oregon Ducks x Jordan/Nike. To jedna z najlepszych, najrzadszych kolorystyk w wielu butach (P.J. Tucker mówił nawet o tym ostatnio jak ciężko było mu dorwać Air Jordan IV x Oregon Ducks). W filmie poniżej zobaczysz George’a Kiela III, który oprowadza nas m.in. po Equipment Room z ekskluzywnymi butami zawodników z serii Oregon Ducks. DAMN!

8. Dwyane Wade spotkał się z ESPN i mówi m.in. o tym dlaczego zostawił Jordan Brand i zdecydował się grać w butach marki Li-Ning. 

9. Klay Thompson ma inspirowane Wakandą i filmem Black Panther buty Anta KT3. Ten model dołącza do Clarks i Pumy oraz New Balance, które już wcześniej były inspirowane i odnoszące się do Black Panther. Na Antach znajdują się fajne detale, napis Property of Wakanda, czy pazury pantery.

Related Articles

O autorze Zobacz wszystkie wpisy Autor

Szczepan Radzki

Szczepan Radzki

Twórca treści. Dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej, promotor #jkdn i sneakerhead. Biegacz i golfista amator. Zakochany w rekreacji. Siódme poty pisarskie wylewa też tutaj - http://bit.ly/1vSJEbk i na TT (@szczepanradzki), a fotki pokazuję tu insta -> @szczepanradzki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *