8 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano [7.02.2018]

1. Nie wiem czy wiesz, kim jest Terry Rozier. To gracz Boston Celtics, rezerwowy, energetyczny, fajny jako backup. Gość miał kontrakt z adidasem, ale wymyślił sobie, że zakończy tę umowę w dość nietypowy sposób. Rozier na rozgrzewkę przed jednym z meczów jeszcze w 2017 roku włożył Nike. Mecz rozegrał w butach adidasa. Obecnie Rozier obecnie gra w Nike Kobe AD. Jego umowa z adi była warta 300 tysięcy dolarów. Co ciekawe – jak pewnie zauważyliście – rozmowa jest o temacie z pierwszej połowy 2017.

2. No to skoro o kontraktach, to nie sposób pominąć współpracy adidas x Derrick Rose. Rose był MVP NBA w 2011 roku, najmłodszym w historii. Potem miał problemy z kontuzjami, jedną, drugą, trzecią, nie wrócił już do poprzedniej formy i ma czasami tylko przebłyski dawnych lat. Nie jest jednak w stanie pomóc nikomu jeśli chodzi o walkę o cokolwiek. Rose podpisał też w czasach kiedy był mega gwiazdą, mega olbrzymi kontrakt. Jon Wertheim ze Sports Illustrated donosi, że Rose w sezonie 2012-2013 otrzymał od adidasa 12 milionów. Ta kwota rocznych zarobków utrzymywała się do sezonu 2016-2017. Od sezonu 2017-2018 Rose dostaje 11 milionów. Dodatkowo są też tantiemy ze sprzedaży w wysokości 6,25 miliona dolarów i 4,8 miliona w tak zwanym annual apperance fee. Ale, bo to oczywiście nie wszystko, Rose ma też prywatny samolot do dyspozycji, a na payrollu w adidasie jest także jego brat Reggie, który otrzymuje rocznie od 250 do 300 tysięcy, oraz przyjaciel Randall Hampton przytulający 50 do 75 tysięcy. Obaj za consulting. 

Co ciekawe, zapisy w kontrakcie mówią, że Rose musi być All-Star i grać w minimum 41 meczach, aby nie było obniżki kwot. W 2012 roku Jason Petrie, designer w Nike, napisał na Twitterze, że Pooh, czyli Derrick Rose wybrał źle podpisując z adidasem. Oh, jak bardzo nie miał racji i jak bardzo w Beaverton świętują, że nie podpisali dealu za 200 milionów.

3. Kolejna kolorystyka adidas Yeezy Boost 350 V2 przed nami. W zasadzie o tym kolorze już pisałem, ale kolorystyka nazywała się wtedy Peanut Butter, teraz jest to tylko Butter. Mówi się, że but będzie dostępny w czerwcu, a w sierpniu będzie na półkach (ehe) model Sesame.

4. Występ Justina Timberlake’a podczas Super Bowl LII wygenerował dla Nike 3 miliony wartości medialnej. Nie masz punktu odniesienia? No to już Ci mówię – 30 sekund reklamy podczas tego meczu kosztowałoby Nike 5 milionów dolarów. Występ Timberlake’a był na pewno tańszy. Widziało go 110 milionów ludzi, nawet sneakerheadzi, którzy nie są zainteresowani Super Bowl (serio, są tacy?!) widzieli buty, które miał na sobie Justin – Air Jordan III JTH. Sam but jest obecnie warty 1,5-2k dolarów, a wyprzedał się do zera w połowie meczu, podczas występu Justina. Kosztował wtedy 200 dolarów.

5. To duże info. Jordan Brand odpala ponownie swój Instagram. Pod koniec stycznia konto było całkowicie puste, nie było na nim ani jednego zdjęcia. Dziś w nocy wpadły foty. Jordana. Oczywiście. Obchodzimy właśnie 30-lecie słynnego wsadu Michaela z linii rzutów wolnych. Jest estetycznie, jest pięknie, cudowne cytaty.

#JUMPMAN

A post shared by Jordan (@jumpman23) on

6. adidas nie ma już w swoich szeregach nikogo z rodziny z nazwiskiem Dassler. W ostatnich dniach firmę opuścił Frank Dassler, który jest wnukiem Rudi Dasslera. 61-letni Frank pracował w dziale sądowym adidasa od 2004 roku i przeszedł na emeryturę pod koniec stycznia tego roku. Frank podobno będzie jeszcze występował jako twarz firmy w kilku organizacjach związanych z rynkiem. Frank pracował w Pumie, a dziale PR kiedy jeszcze był studentem prawa, kierował też w latach 80-tych oddziałem USA. Jak nie wiesz, to piszę, adidas był założony przez Adi Daslera w 1949 roku, rok po tym jak jego brat Rudolf założył Pumę. Wcześniej obaj bracia pracowali razem.

7. Air Jordan I Retro Hi OG Homage to Home pojawią się w kwietniu lub maju 2018. To model kolorystyczny, który łączy w sobie wersje Chicago i Banned i wyglądają moim zdaniem lepiej niż wariacje Black Toe. But jest z jednej strony wersją Banned z drugiej Chicago – na pół, przez środek. Cena to 190 dolarów, a style code AR9880-023.

8. Paczka od Nike dla złamanych serduszek. W paczce Air Blazer Low i Air Force 1 Low z fajnymi dodatkami. Na pięcie znajduje się serduszko, połowa na lewym bucie, połowa na prawym. Dodatkowo kostki zamiast duebre, delikatne zmiany. Ogólnie spoko kolekcja. Ja bym nie chodził, ale znajdą się zainteresowani. Premiera 10-ego lutego. 

 

      

Related Articles

O autorze Zobacz wszystkie wpisy Autor

Szczepan Radzki

Szczepan Radzki

Twórca treści. Dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej, promotor #jkdn i sneakerhead. Biegacz i golfista amator. Zakochany w rekreacji. Siódme poty pisarskie wylewa też na TT (@szczepanradzki), a fotki pokazuję tu insta -> @szczepanradzki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *