7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano [9.02.2018]

1. Specjalna paczka od Nike SportsWear na All-Star Game NBA. Paczka nazywa się 90/10 i znajdują się w niej ikony linii lifestyle – Special Field Air Force 1 Hi, Air More Money, Vandal Hi Supreme, Air Force 1 Low i Huarache. A teraz, skąd sama nazwa? 90/10 oznacza, że kolekcja, a w zasadzie każdy but, jest skończony w zaledwie 90% – kolejne 10 to możliwość zrobienia swojego własnego, prostego customu. Na jednym ze screenów widzisz elementy dodatkowe, małe logo, duże logo, patche. Super ciekawa sprawa.

2. Justin Timberlake rządził w Air Jordan III podczas Super Bowl, a kolekcja, specjalna kolekcja, Man of Woods Sample, zostaje wystawiona w pop-up shopie i będzie ją można zobaczyć publicznie. Pop-up dotyczy płyty Justina Man of Woods, więc tam kicksy będą dostępne. Wszystkie buty są samplami, wątpliwe, żeby pojawiły się w sprzedaży, z wyjątkiem wersji białej, która trafi do kilku zaledwie sklepów.

3. Postanowiłem, że będzie to osobny mały wpisik. Do jak kilku sklepów trafi JTH? Popatrz na mapę, które Footlockery w USA będą miały tego buta.

4. Ronnie Fieg pokazał kolejne fotki kolekcji Kith x Nike LeBron Long Live The King. Podobnie jak w dropie grudniowym, także tutaj mamy but oparty o sygnaturę LeBrona. Buty mają system pasków, który jest całkowicie usuwany. Wygląda to ładnie, drop podobno podczas All-Star Game NBA.

5. adidas oficjalnie przedstawił Harden Vol. 2. W bucie będzie zastosowana nowa technologia nazwana ForgerFiber, czyli wzmocnienie powłoki zewnętrznej, nadające butowi stabilizacji. Bardzo fajne jest to, że w bucie jest full Boost. Widzimy także ciekawy system sznurowania. Ogólnie z wyglądu dla mnie jeden z czołowych butów obecnie na rynku. adidas dalej odrabia lekcje, po prostu. I robi to dobrze.

6. Flyknit wchodzi w nowe miejsca. Technologia, która zadebiutowała w 2012 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie otrzymuje teraz nową generację nazwaną Flyknit 360. O co chodzi? Splot na np. Flyknit Racer był płaski, złączony z podeszwą tworzył but. Nowa wersja Flyknit – zgodnie z tym co podaje informacja prasowa – ma tworzyć buta dookoła, wraz z podeszwą. Do dolnej części Flyknit przyczepione są – jak w przypadku Mercurial Vapor 360 – korki piłkarskie. Ciekawe jak to sprawdzi się w innych butach. W piłkarskich ma dawać lepsze czucie.

7. Premierę nowego, piłkarskiego Mercuriala, wspierał człowiek Nike, i pierwszy piłkarz, który wybiegł na murawę w piłkarskim Jordanie – Neymar Jr. Neymar jest fanem Jordanów, dlatego pewnie na premierze pojawił się w Air Jordan III Black Cement.

Na premierze był też angielski piłkarz, Jordan Henerson. Miał na sobie niewypuszczone białe Nike VaporMax x Off-White.

Mandatory Credit: Photo by David Fisher/REX/Shutterstock (9360085at)
Jordan Henderson
Nike Football event, London, UK – 07 Feb 2018