7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano [06.09.2017]

Reebok Workout przez kompletny przypadek stały się butem, na który oczy zwrócił świat – przynajmniej ten sneakersowy. Dlaczego? Bo są łudząco podobne do adidas Powerphase, jednego z modeli kolaboracyjnych Kanye Westa z adidasem. I Reebok, zresztą własność adidasa, robi teraz z tym bucikiem fajną robotę. Dodanie do białego modelu podeszwy GUM i następnie odwrócenie kolorów, GUM na cholewce i biała podeszwa, przyciągają wzrok. Rezultat jest mega. Premiera 8-ego września w Packer Shoes.

Roger Federer jest wielkim fanem Michaela Jordana, jest też niezwykłym sneakerheadem. Oprócz tego też wybitnym wręcz sportowcem. O jego kolaboracji z Nike i Jordan Brand pewnie wiesz. Jeśli nie, to odsyłam do poniższego wpisu.

Roger Federer x Michael Jordan

Federer trafił ostatnio na zakupy z Complexem i były to dla mnie, oglądając, zakupy niezwykłe. Okazuje się, że tenisista wyjął z półek praktycznie te same buty, które ja bym wyjął. Szacunek 😀

New Balance kontynuuje swoją współpracę z butikiem z Bostonu – Concepts. Oh i jaką piękność widzimy. Model 997,5 nazwany jest Esplanade, a inspiracją Charles River w Bostonie i aktywności, które dzieją się w jej okolicach. Bazą do modelu jest 997 z którego wzięto cholewkę oraz 998, który oddał podeszwę środkową. Premiera 8-ego września w cncpts.com. Cena 225 dolarów.

Są kolejne przecieki w sprawie nowych butów LeBrona Jamesa. Z plotek wynika, że LeBron 15 zadebiutują z materiałami takimi jak Nike Battke Knit i Nike Battle Max. Ciekawostka? Nie widać nigdzie logo Nike.

Trochę z innej beczki. 11-latka z Teksasu pomaga ofiarom Huraganu Harvey, dając im nowe buty. Brook Cobb – bo tak nazywa się młodziutka wolontariuszka – utworzyła na jednej ze stron w USA dotyczących zbiórek cel w zebraniu i przekazaniu 250 par obuwia do ofiar huraganu, który ostatnio nawiedził m.in. Houston. Na początku nastolatka chciała przekazać 100 par, ale szybko udało jej się dojść do 250.

Czekamy ciągle na kolejne wieści z obozu Nike i Ronnie Fiega odnoście kolaboracji tych dwóch stron. Praktycznie codziennie ukazuje się jakieś info. Widzieliśmy już Air Maestro II, które Fieg przerobił, pokazały się też zdjęcia spodni. Sam projektant mówi, że czekał całe życie na tą współpracę. W czwartek wieczorem wszystko będzie jasne i zobaczymy nowe kolekcje.

adidas przywraca Predator Precision. But ten to ikona futbolowa, która urodziła się w roku 2000. Grały w niej takie legendy jak David Beckham, Zinedine Zidane, Steven Gerrard i kilku jeszcze. Oczywiście adidas zapowiada, że użyje lżejszych, nowocześniejszych rozwiązań i materiałów, ale oryginalny kształt i kolorystyka buta pozostaną. Ciekawe czy Predatory sprzedadzą się tak szybko, jak specjalna edycja Champagne adidas Ultra Boost, zrobiona dla Davida Beckhama.