5 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano [1.09.2018]

Czy Nike ma problem Jordan Brand? No ma, tak przynajmniej twierdzą doniesienia z rynku. Mam wrażenie, że tekst, który ukazał się w zagranicznych mediach jest jak jakieś objawienie, które my widzimy od dłuższego czasu. Jeszcze dwa lata temu retro znikały z półek sklepów w zastraszającym tempie, nie można było tego opanować, a kolejki były wielkie. Obecnie tak nie jest, bo rynek skierował swoje oczy, a w zasadzie stopy, na buty niskie. Zmieniła się moda, zamiast szerszych spodni, nosi się węższe, Jordany nie pasują do joggerów, czy spodni podwiniętych. Jordany stoją w sklepach. Po prostu. Ale to Nike i Jordan, więc w dłuższej perspektywie temat powróci.

Znamy datę premiery Nike Air Max 97 x Undefeated – kolejki będą stały w sklepach … dzisiaj. W Europie i tylko u wybranych sprzedawców.

Big Baller Brand atakuje ponownie. Tym razem król szumu ostatniego roku – LaVar Ball – przedstawiwa buty, które stworzone są specjalnie dla 16-letniego LaMelo Balla. LaMelo stał się tym samym najmłodszym koszykarzem – jest jeszcze w szkole średniej – który ma swoją linię butów. MB1 – tak nazywał się będzie model, można zamawiać w pre-orderze (nawet Ci tego nie podlinkuję) za 395 dolarów. Co ciekawe, MB1 jest prawie wierną kopi BrandBlack Rare Metal Thunder.

Aha i chciałem Ci powiedzieć jedno, LaMelo ma 16 lat i … 2,4 miliona obserwujących na Instagramie.

Brand Blac Rare Metal Thunder

Człowiek z okładki NBA2K18 w koszulce Celtics.

And to the @celtics and the whole fan base. Let's get it!! @nba2k #NBA2K18 @ronnie2k

A post shared by Kyrie Irving (@kyrieirving) on

25 listopada to data, która będzie fajna dla miłośników kolorystyki Wheat. Piaseczek trafi na Air Jordan 1 w wersji OG. Cena 160 dolarów.