Piotrek Ciężkowski, szerzej znany jako Petero z prawdziwą przyjemnością wjechał ze swoim podsumowaniem. Piotrek przedstawia Ci najlepsze modele New Balance, które pokazały się w tym roku.

Enjoy!

W 2016 roku firma New Balance wypuściła na rynek sporo modeli kolaboracyjnych, ale także i takich oznaczonych mianem general release. Wśród wszystkiego co wyszło w obecnym roku jest kilka par, na które warto zwrócić uwagę. Oto i one.

New Balance M1500NO & M1500WR

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli – 1500 – doczekał się wydania retro i to aż dwóch archiwalnych kolorystyk. Oba modele oczywiście wyprodukowane zostały w Anglii, co świadczy o ich jakości. Są bardzo zbliżone kształtem do wydań z 2004 i 2007 roku co mogę potwierdzić, gdyż posiadam starsze i nowe wydania.

Concepts x New Balance ‚City Rivalry’ Pack

Bardzo ciekawe, podwójne wydanie na 20-lecie butiku z Bostonu. W skład tego setu wchodziły dwa modele New Balance 998 i 997 (trzecia już odsłona tego modelu, który opisałem tutaj https://goo.gl/kvbdtW). Wydanie to ma ciekawą historię. Kolorystyka obu modeli nawiązuje do dwóch rywalizujących ze sobą drużyn baseball’owych: Boston Red Socks i New York Yankees. Model 998 nawiązuje do koloru ulicy Yawkey Way, przy której znajduje się stadion. Natomiast 997 to kolor Statuy Wolności znajdującej się w Nowym Yorku.

New Balance “Surplus Pack”

Z okazji 110 rocznicy powstania amerykańskiej firmy powstał jubileuszowy set aż 6 modeli butów o nazwie “Surplus Pack”. Wśród nich mamy 1500, 670, 577, 576, 575 a także stworzony na tę okazję model 991.5 – połączenie górnej cholewki z 991 i osadzonej na podeszwie z 1500. Oczywiście wszystkie te pary wyróżnia jakość, za którą stoi fabryka we Flimby. Każda para była numerowana i wyszła w ilości 1906 sztuk na model.

New Balance “Explore by Sea”

Kolejny pack, to buty inspirowane klimatem nadmorskich wojaży i plaż. W całą kolekcję wchodziło aż pięć modeli 1700, 1400, 1300, 998, 997. Kolekcja New Balance Explore by Sea została wyprodukowana z najlepszych materiałów m.in zamszu, skóry czy siateczki w fabrykach w USA.

https://www.instagram.com/petero/

New Balance M1500BY

Kolejna reedycja tym razem modelu 1500BG stworzonego w 1996 roku. Jedna z pierwszych kolorystyk produkowanych w fabryce we Flimby. Retro 2016 oznaczono symbolem GY. Jak przystało na but produkowany w Anglii mamy tutaj wysoką jakość użytych materiałów: naturalny zamsz, siateczka na toeboxie czy nubuk. Dominujący kolor to czarny z szarymi wstawkami oraz żółtymi detalami. Szkoda, że ta para jak poprzednie dwa retra NO i WR nie była dostępna w Polsce.

Ronnie Fieg x New Balance 997.5

Właściciel butiku KITH w niedługim odstępie czasu stworzył dwie kolorystyki modelu 997.5 (góra buta od popularnego 997 natomiast podeszwa od 998) Pierwsza kolorystyka to ciemny granat, który jest na całym bucie z wyjątkiem białej podeszwy. Jedyny kolorowy akcent to turkusowa eNka. Cały but przypomina mi inny projekt New Balance, a mianowicie model 670 od Norse Project.
Druga kolorystyka od Ronnie’go to natomiast już trochę jaśniejsze barwy. Podobno inspiracją był archipelag w Grecji. Na toebox’ie mamy odcień pomarańczowego, środek buta to kolor szary, z boku biała eNka. Natomiast tył to kolor turkusowy lub delikatny błękit. I tutaj jeśli chodzi o podobne projekty można powiedzieć, że na jednym bucie są dwa inne projekty tzw. Solebox Toothpaste Pack.

New Balance 580

Może nie jest to popularny model wśród sneakerheadów, ale warto zwrócić na niego uwagę w podsumowaniu. W tym roku obchodził on dwudziestą rocznicę powstania. Z tej okazji na rynku mieliśmy dostępnych kilka ciekawych kolaboracji. Na warsztat wzięły te buty takie znane marki jak:  New Era, Wings + Horns, butiki Packer Shoes i Colette czy internetowy portal Hypebeast.

Related Articles

O autorze Zobacz wszystkie wpisy Autor

Szczepan Radzki

Szczepan Radzki

Twórca treści. Dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej, promotor #jkdn i sneakerhead. Biegacz i golfista amator. Zakochany w rekreacji. Siódme poty pisarskie wylewa też na TT (@szczepanradzki), a fotki pokazuję tu insta -> @szczepanradzki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *