Nike Basketball to nie po prostu linia koszykarska w Nike, to nic co stoi z boku tej firmy, to nawet nie jej istotna część, to jej dusza, to wszystko to, z czego Nike słynie, to wszystko, co jest istotą tej firmy. I ja lubię, kiedy tę istotę, duszę, osobowość wręcz, podkreśla się nawet najmniejszym akcentem. Zwykłe i proste premiery już nie wystarczą, czasami warto i wręcz trzeba, opakować coś w nieco inne pudełko.

Nike ogłosiło niedawno, że najbliższe premiery Nike Basketball, będą jedną linią, nazwaną po prostu 12 Soles.

12 Soles mają niejako łączyć sport i modę, wpływ jednego obszaru na drugi, a cała linia pokaże ważne momenty w historii sneakergry i innowacji zachodzącej na przestrzeni lat. Dziedzictwo Nike jest bardzo ważne i ono będzie prezentowane dzięki takim butom jak Special Field Air Force 1, Air Force 1 Upstep Warrior, Nike Air Max 2 Uptempo, Nike Uptempo 97 i Nike Air Foamposite Pro. Będą także nowsze modele – Nike Kobe XI Elite Low, Nike Zoom Kd 9, Nike Kyrie 2 i Air Jordan XXXI – czyli te, które premiery miały w obecnym sezonie. Retro? A proszę bardzo, Air Jordan IX Retro, Air Jordan XI Retro i Air Jordan XVI Retro.

Będzie też jakaś niespodzianka – przecieków brak, ale możemy pobawić się w przewidywania. Stawiam na Air Jordan I, a Wy?

12 Soles będą pokazane już 11 listopada w nowym sklepie flagowym Nike w SoHo w Nowym Jorku. Całość będzie dostępna też online od 3 grudnia.

Flickr Album Gallery Powered By: Weblizar

Related Articles

O autorze Zobacz wszystkie wpisy Autor

Szczepan Radzki

Szczepan Radzki

Twórca treści. Dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej, promotor #jkdn i sneakerhead. Biegacz i golfista amator. Zakochany w rekreacji. Siódme poty pisarskie wylewa też tutaj - http://bit.ly/1vSJEbk i na TT (@szczepanradzki), a fotki pokazuję tu insta -> @szczepanradzki

3 komentarzeDodaj komentarz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *