12 reczy, które warto wiedzieć dziś rano [22.01.2018]

1. Nie wiedziałem o tym, ale Paul George jest wielkim fanem gier komputerowych. Dlatego właśnie powstał dla niego taki oto but. PG2 został zaprezentowany w kolaboracji z Playstation. Obuwie pokaże się na rynku 10-ego lutego i … pewnie będzie tak limitowane, że będzie ciężko je kupić.

2. adidas pokazuje nowy model buta – Arkyn. Całość nieco przypomina Ultra Boost ale też NMD. Bardzo charakterystycznym elementem tego modelu jest na pewno system sznurowania, który ma tylko trzy dziurki po każdej ze stron i są one mocno niesymetryczne. Język buta, którego de facto nie ma, jest przerośnięty. Premiera podobno 4-ego kwietnia.

3. adidas Yeezy Boost 700 Wave Runner z restockiem globalnym! Zgodnie z tym co donosi Yeezy Mafia 700-etki mają pojawić się … i tu info się kończy. Mają się pojawić.

4. Duh, Nike Air Max 98 Gundam i Tour Yellow doprosiły się daty premiery. Gundam pojawią się dopiero 24-ego lutego – premiera została przesunięta, a Tour Yellow będzie można kupić już 26-ego stycznia.

5. Jerry Lorenzo, gość od Fear of God mówi o różnych rzeczach związanych ze streetwearem siedząc na kanapie swojej babci. Warto zobaczyć.

6. Lewis Marnell, nieżyjący już skater, to legenda deski i legenda Nike SB. Nike przywróciło buta SB Dunk Mid Pro.

A oto krótka historia skatera. Lewis Marnell dominował na cenie skateboardingowej w Melbourne i został jednym z pierwszych australijskich skateboarderów w Nike SB. Lewis zmarł w styczniu 2013 r. z powodu komplikacji związanych z cukrzycą. Pięć lat później Nike SB Dunk Mid Pro – ulubiony model Marnella – oddaje hołd temu zawodnikowi, który wyznaczył standardy Nike SB w Australii. W tylnej części wysokiej jakości cholewki, w kolorystyce zaprojektowanej przez samego Lewisa, widnieje kultowa grafika przedstawiająca lwa. „Lewis ciągle jeździł w butach Nike Dunk. To on nadał im tak świeży wygląd, że wszyscy chcemy je mieć, żeby prezentować się tak samo jak on” – mówi Shane O’Neill. Aby uczcić Lewisa i pokazać, ile znaczył dla całej społeczności skateboarderów, a także dla rodziny Nike SB, przekazaliśmy darowiznę na rzecz organizacji non-profit zajmującej się badaniami nad cukrzycą.

7. Czarne Off-White x Nike Air Force 1 to kolaboracja z MoMA. Co to jest MoMA? Museum of Modern Art, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej mieszczące się w Nowym Jorku. Obrazki buta wypłynęły, więc nie jest on już tylko legendą, na nogach miał je Drake, ale ostatnio można było zobaczyć także pudełko, które wskazuje i potwierdza, że but to współpraca z MoMA.

9. Vince Staples delikatnie pokazuje nam swoją najnowszą kolaborację z Converse. Czarno-pomarańczowe Chuck Taylor zaprezentowane zostały w akwarium i jest to bezpośrednie odniesienie do albumu Big Fish Theory. 

10. Milly Bobby Brown, czyli Eleven ze Stranger Things, wygrała nagrodę SAG (Gildia Aktorów Ekranowych) i odebrała ją ubrana w prostą sukienkę i trampki Converse. Dziewczynka ma trzynaście lat, ubrała się tak, jak powinna, do swojego wieku. Tzn. ubrali ją styliści. Ale najważniejsze jest to, że Brown dowiodła, że na czerwonym dywanie można obejść się bez szpilek.

11. Nowe, białe Levi’s x Jordan IV pojawiły się w świetle dziennym. Oczywiście nie ma jeszcze żadnych kompletnie danych o tym, kiedy ten but pojawi się w sprzedaży. Podobnie jak nie wiadomo, kiedy do sklepów trafi wersja czarna.

12. Bardzo szybko, czerwone Nike HyperAdapt 1.0 pojawią się w sprzedaży najpewniej już 23-ego stycznia, czyli jutro. Dla mnie ta kolorystyka to bardziej habanero niż red 😉

         

Related Articles

O autorze Zobacz wszystkie wpisy Autor

Szczepan Radzki

Szczepan Radzki

Twórca treści. Dziennikarz. Entuzjasta komunikacji społecznej, promotor #jkdn i sneakerhead. Biegacz i golfista amator. Zakochany w rekreacji. Siódme poty pisarskie wylewa też na TT (@szczepanradzki), a fotki pokazuję tu insta -> @szczepanradzki

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *